999 1

Rate this post

متداول ترین مایع مصرف شده در دیگ بخار آب می باشد. بدین صورت برای رسیدن این مایع به دیگ بخار باید طی فرآیندی خاصی آبرسانی انجام گیرد. از این رو مراحل ذیل قبل از آبرسانی به دیگ باید انجام شود که سه مورد اساسی و مهم برای شما در ذیل لیست شده است.
در مرحله ی اول ابتدا باید آب از منبع که معمولی ترین منبع چاه عمیق می باشد بدست آید.

در مرحله ی دوم آب باید از فیلتر شنی عبور کند که شیوه کار این فیلتر بدین صورت می باشد که ذرات جامد معلق در آب را جمع آوری می کند و در طبقات مختلفی همچون شنی ، سیلیسی و سنگی ته نشین می سازد. در فیلترهای بعدی فرآیند تمیز شدن آب صورت می گیرد.
و اما در مرحله سوم باید سختی آب گرفته شود.

بدین ترتیب برای جداسازی سختی آب ما باید دو عنصر کلسیم و منیزیم را از آب جدا نماییم. در صورت جدا نشدن این دو عنصر آب داخل دیگ بخار همانند داخل کتری به جوش آمده و اصطلاحا سر می رود. همچنین وجود این دو عنصر باعث به وجود آمدن رسوبات در سطح بین لوله ها می شود و باعث افزایش انرژی شده و بعدها برای پاکسازی لوله ها علاوه بر انجام هزینه های بسیار ما مجبور به توقف خط تولید نیز می باشیم.

اما نحوه ی  گرفتن سختی آب بدین صورت می باشد که دو مخزن وجود دارد ، که در مخزن اولی دارای بافت رزین سه بعدی می باشد ، که باعث ترکیب با منیزم شده و باعث به وجود آمدن RMg می شود و باعث از بین رفتن سختی آب می شود ولی این آب را نمی توان به همین صورت مورد استفاده قرار داد چرا که باعث از دست دادن رزین  نیز می شویم و باید در مخزن دوم این رزین ها را احیا نماییم.شرکت بخار نیرو تولید کننده انواع دیگ بخار می باشد که می توانید محصولات ما را از صفحه ی اول وبسایت مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *